5 dni
Czas trwania
Litwa, Suwałki
Lokalizacja
1 150 zł
CENA / os.
SIERPIEŃ
TERMINY

Interesuje Cię oferta Litwa: Druskienniki, Wilno, Troki, Kowno + Suwalszczyzna – WYCIECZKA OBJAZDOWA?

Podaj swój numer telefonu lub adres e-mail. Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Zapoznałem/am się z polityką prywatności strony www.btsenior.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez BT SENIOR danych osobowych na cele kontaktu oraz realizacji umowy świadczenia usług turystycznych
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez BT SENIOR danych osobowych dla celów marketingowych

TRASA: Druskienniki, Wilno, Troki, Skansen Rumszyszki, Klasztor Pożajście, Kowno, Trójstyk,  Mosty w Stańczykach, Gołdap, Supraśl

 

DRUSKIENNIKI – największe, najstarsze a zarazem najnowocześniejsze uzdrowisko litewskie. Malownicze położenie na wysokim brzegu Niemna, doskonałe walory k­rajoznawczo-turystycznym i klimatyczne sprawiają. że Druskienniki są najbardziej znanym uzdrowiskiem litewskim. Status miejscowości uzdrowiskowej został nadany Druskiennikom przez Króla Augusta Poniatowskiego w roku 1794. Po pierwszej wojnie światowej miasto znalazło się w granicach Polski. Druskienniki gościły wiele znakomitości: historyka T. Narbutt, poetę Władysław Syrokomla, leczył się i ostatnie dni życia spędził w Druskiennikach poeta Jan Czeczot, Józef Ignacy Kraszewski, Stanisław Moniuszko oraz Hanka Ordonówna. Przez pewien okres czasu mieszkała Eliza Orzeszkowa, a marszałek Józef Piłsudzki nawet miał tu swój dworek, zwany „Pogankę”. Obecnie w Druskiennikach można znaleźć zarówno ekskluzywne hotele SPA, jak i przytulne hoteliki na weekend. Nowoczesne sanatoria o wysokim standardzie oferują niezliczoną ilość zabiegów z wykorzystaniem miejscowych złóż borowinowych i źródeł wody mineralnej. Najnowszą atrakcją miasta jest SNOW ARENA – całoroczny kryty tor narciarski i snowbordowy, oraz jeden z największych w Europie Aquaparków, do którego można dostać się kolejką gondolową.

 

 

WILNO – miasto położone w dolinie przy ujściu Wilenki (Vilnia) do Wili (Neris). Stolica Litwy, a zarazem główny ośrodek gospodarczy, kulturalny i naukowy kraju. Posiada zachowany cenny zespół zabytków architektury i sztuki (XIV- XX wiek) o charakterystycznych cechach przenikania się kultur, litewskiej, polskiej, żydowskiej, niemieckiej. Za oficjalną datę założenia miasta przyjmuje się rok 1323 gdy litewski książę Gedymin przeniósł stolicę Litwy  z Trok do Wilna. Szczytowy okres rozwoju miasta przypada na wiek XVI (czasy  Zygmuntowskie). W dziejach kultury polskiej Wilno zapisało się głównie jako kolebka romantyzmu .

 

 

RUMSZYSZKI – niewielka wioska położona nad Zalewem Kowieńskim. W 1974 utworzono tu największy na Litwie i jeden z większych w Europie skansen budownictwa ludowego. Na blisko 150 hektarach zgromadzono około 150 tradycyjnych domów i budynków pochodzących z XVIII-XX wieku. Wioska podzielona jest na cztery części reprezentujące różne etnograficzne regiony Litwy (Żmudź, Auksztotę, Suwalszczyznę i Wileńszczyznę). Znajduje się  także małe miasteczko z rynkiem, kościołem i karczmą. Odwiedzający zobaczyć mogą także pracownie i warsztaty rzemieślnicze w których wytwarzane są przedmioty użytku codziennego.

 

 

POŻAJŚCIE – największy zespół klasztorny w północno-wschodniej Europie arcydzieło architektury baroku. Fundatorem klasztoru był Kanclerz Wielki Litewski – Krzysztof Zygmunt Pac, człowiek bardzo zamożny i wielki znawca sztuki. Początkowo  miało to być Mauzoleum rodziny Paców. Z czasem powstał ogromny Zespól Klasztorny przeznaczony dla zakonu Kamedułów. Do prac nad budową i wykończeniem klasztoru Pac zaprosił najlepszych mistrzów włoskich. W klasztorze znajduje się 140 malowideł naściennych różnej wielkości, namalowanych przez Michelangelo A. Palloniego. Można tu także obejrzeć sześć portretów sztalugowych jego pędzla. Ponadto w klasztorze znajduje się również obraz Madonny z Dzieciątkiem, czczony przez zgromadzenie, dwa dzwony kościelne i kafle z wizerunkiem św. Romualda, pochodzące z XVII w. oraz najstarszy na Litwie zegar wieżowy. Obecnie opiekę nad klasztorem sprawuje Zakon Sióstr Kazimierzanek. Co roku w Pożajściu odbywa się Festiwal Muzyki, który jest jednym z najbardziej znaczących wydarzeń kulturalnych na Litwie.

 

KOWNO – drugie co do wielkości oraz liczby mieszkańców miasto na Litwie powszechnie uważane za drugą nieformalną stolice Litwy. Pod koniec XIV wieku Litwini wznieśli przy ujściu Wilii (Neris) do Niemna drewniany zamek, który miał być ochroną przed Zakonem Krzyżackim. Został on jednak przejęty przez Zakon W 1384 roku Krzyżacy wznieśli, zachowany częściowo do dziś, nowy murowany zamek.

 

  • 27 – 31.08.2019 – 5 dni

 

CENA:

  • 1150 zł/os.

 

CENA ZAWIERA :

  • Zakwaterowanie: 2 noclegi na obrzeżach Wilna, 2 noclegi w Polsce w okolicy Suwałk (wszystkie noclegi w pok. 2 os. z łazienką i TV)
  • Wyżywienie 2 x dziennie (śniadania i kolacje serwowane do stołu),
  • Przejazd autokarem, opieka pilota (Pilot nie pełni roli przewodnika i nie oprowadza po zwiedzanych obiektach),
  • Ubezpieczenie KL+NNW

 

CENA NIE ZAWIERA:

  • Opłat za bilety wstępów, kosztów przewodników lokalnych oraz słuchawek Tour Guide – płatne u pilota: 120 zł/os. (przewodnicy i słuchawki) + wstępy 70 zł/os., 21 EUR/os. Koszty biletów mogą ulec zmianie – stan na 29.10.2018.
1

Dzień I

Zbiórka o godz. 06:00 w Warszawie, al. Wyzwolenia vis a vis postoju Taxi, godz. 06:15 odjazd autokaru w kierunku Druskiennik. Po drodze przerwa na obiad (na koszt własny). Ok. godz. 12:00 przyjazd do Druskiennik, spacer po uzdrowisku, dla chętnych przejażdżka kolejką gondolową  na wysokości 45 metrów, przez okna gondoli można podziwiać „z lotu ptaka” zakola Niemna, wijącego się wśród lasu oraz panoramę Druskiennik (bilet 5 EUR/os. w dwie strony). Czas wolny. Ok. godz. 15:00 wyjazd z Druskiennik do Wilna. Ok. godz. 17:00 przyjazd na Cmentarz na Rossie, w Wilnie, który jest miejscem spoczynku wielu znanych Polaków. Przed wejściem na główną część cmentarza znajduje się grobowiec matki Józefa Piłsudzkiego, wewnątrz złożone jest serce Marszałka. Następnie przejazd do Kościół Piotra i Pawła na Antokolu. Ok. godz. 20:00 przyjazd do Hotelu na przedmieście Wilna, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2

Dzień II

Godz. 07:30 śniadanie, godz. 08:30 – wyjazd do Trok. W Trokach zwiedzanie Zamku obronnego Wielkich Książąt Litewskich, położonego na wyspie Jeziora Gavle, wzniesionego w XIV wieku. Zamek był jedną z rezydencji władców Litwy i królów Polski. Znajdują się tu liczne komnaty wyposażone w zabytkowe meble, przyozdobione mapami i obrazami oraz zbroją pokazującą potęgę Wielkiego Księstwa Litewskiego (bilet wstępu 8 EUR/os.). Czas wolny. Przejazd do centrum Wilna, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Wilna. Spacer po trasie: Stary i Nowy Arsenał (z zewnątrz), Plac Katedralny, Bazylika św. Stanisława, Pałac Prezydenci (z zewnątrz), Uniwersytet Wileński z dziedzińcami (bilet wstępu 1,5 EUR/os.) i Kościołami św. Janów, Ratusz (z zewnątrz), Kościół św. Ducha, Ostra Brama, Kościół św. Anny i Bernardynów, pomnik i muzeum A. Mickiewicza (bilet wstępu 2 EUR/os.). Czas wolny.  Ok. godz. 18:00 powrót do Hotelu, kolacja, nocleg.

3

Dzień III

Godz. 08:00 śniadanie, godz. 09:00 wyjazd z Hotelu z bagażem, przejazd do miejscowości Rumszyszki, około 1,5 godzinne zwiedzanie Skansenu (bilet wstępu 4 EUR/os.), następnie przejazd do Klasztoru w Pożajściu, wejście do kościoła (ofiara dobrowolna). Przejazd do Kowna, spacer po mieście z pilotem na trasie: runy Zamku Książęcego, Kościół św. Jerzego, rynek z pięknym Ratuszem (Biały Łabędź), gotycki Kościół św. Piotra i Pawła, przejście obok kolegium – gimnazjum, w który nauczał Adam Mickiewicz. Czas wolny. Wyjazd z Kowna ok. 17:00. Przyjazd do Hotelu w okolicach Suwałk, ok. godz. 19:00, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4

Dzień IV

Godz. 07:30 śniadanie, godz. 08:30 wyjazd z Hotelu na całodniową wycieczkę po atrakcjach Suwalszczyzny. Przyjazd do miejscowości Wisztyniec (Trójstyk) – malutka miejscowość położona na styku 3 państw: Polski Litwy i Rosji (Obwód Kaliningradzki), spacer z parkingu do granitowego słupa stojącego w punkcie połączenia. Widnieją na nim godła trzech wymienianych państw z napisami w języku danego państwa. Powrót na parking przejazd do Stańczyków – kolejnej małej miejscowości, gdzie można podziwiać gigantyczny wiadukt kolejowy (długość 189 m) przerzucony nad korytem rzeki „Będzianki”. Przed wojną jeździły nim jedynie pociągi osobowe, a pod koniec II Wojny Światowej niemieckie pociągi towarowe przewożące materiały do budowy „Wilczego Szańca” w Gierłoży. Obecnie przez wiadukt  nie jeżdżą żadne pociągi. Obiekt jednak przyciąga turystów, gdyż architektonicznie przypomina rzymski akwedukt (bilet wstępu 5 zł/os.). Następny etap to miejscowość uzdrowiskowa – Gołdap –  z licznymi ośrodkami sanatoryjnymi i wyciągiem narciarskim. Atrakcją Gołdapi jest tężnia solankowa. W głąb Jeziora „Gołdap” pobudowano molo dla wczasowiczów. Wspólny spacer po uzdrowisku. Czas wolny. Ok. godz. 17:00 wyjazd z Gołdapi. Powrót do Hotelu ok. godz.19:00, kolacja, nocleg.

5

Dzień V

Godz. 07:30 śniadanie, godz. 08:30 wykwaterowanie z Hotelu i przejazd w kierunku Augustowa, i Supraśla.  W Augustowie przy dobrej pogodzie możliwość rejsu statkiem wycieczkowym po jeziorach (1,5 godzinny rejs – 45 zł/os.). Następnie przejazd do Supraśla a w nim zwiedzanie: monastyru i muzeum ikon (bilet wstępu 20 zł/os), czas wolny, podczas którego będzie możliwość spróbowania specjałów kuchni regionalnej. Ok. godz. 17:00 wjazd w kierunku  Warszawy. Planowany przyjazd do Warszawy ok. 20:00. Zakończenie programu.

 

Uwaga!

Kolejność zwiedzania oraz godziny przejazdu mogą ulec zmianom.

Z uwagi na odległy termin imprezy „Ramowy program wycieczki” może ulec zmianie.

Druskienniki (Litwa)

 

Wilno (Litwa)

 

Rumszyszki (Litwa)

 

Kowno (Litwa)

Druskieniki

54.004972, 23.986291

Troki

54.638292, 24.934203

Wilno

54.687534, 25.279715

Rumszyszki

54.867350, 24.217211

Klasztor w Pożajściu

54.876467, 24.023053

Kowno

54.898594, 23.903653

Wisztyniec (Trójstyk)

54.457200, 22.713209

Mosty w Stańczykach

54.297462, 22.654505

Gołdap

54.308532, 22.302587

Augustów

53.843385, 22.978326

Supraśl

53.204417, 23.340921

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

OTRZYMUJ OFERTY NA ADRES DOMOWY
Jeśli chcesz bezpłatnie otrzymać ofertę Biura Turystycznego SENIOR w formie drukowanej na swój adres, kliknij w poniższy banner, wypełnij formularz i prześlij go do nas.      
Loading...