4 dni
Czas trwania
Kopenhaga i Malmö
Lokalizacja
1 395 zł
CENA / os.
LIPIEC
TERMINY

Interesuje Cię oferta Kopenhaga i Malmö – najpiękniejsze miasta południowej Skandynawii?

Podaj swój numer telefonu lub adres e-mail. Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Zapoznałem/am się z polityką prywatności strony www.btsenior.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez BT SENIOR danych osobowych na cele kontaktu oraz realizacji umowy świadczenia usług turystycznych
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez BT SENIOR danych osobowych dla celów marketingowych

Gdynia – Karlskrona – prowincje Blekinge i Skåne – most Øresundsbron – Kopenhaga – Malmö –  przylądek Kullaberg – Helsingborg – Karlskrona – Gdynia

 

KOPENHAGA – jest stolicą i największym miastem Królestwa Danii, bez wątpienia jedną z najładniejszych i najmodniejszych pośród stolic europejskich. Kopenhaga połączona jest z Malmö ogromnym systemem mostowo-tunelowym o długości 16 kilometrów, dzięki czemu między miastami można poruszać się samochodem i koleją. Warto tu zobaczyć m.in. Ogrody Tivoli, barokowy Pałac Amalienborg, Pałac Rosenborg, Muzeum Narodowe, najbardziej znany symbol stolicy – Małą Syrenkę, cytadelę Kastellet, jedno z najbardziej interesujących oceanariów w całej Europie – National Aquarium Danmark, Muzeum Rekordów Guinnessa, Zamek Kronborg i wiele innych atrakcji.

Jeśli chcemy dobrze poznać topografię Kopenhagi i spojrzeć na nią z góry, warto wybrać się na jeden z punktów widokowych:

 • wieża ratuszowa
 • wieża Tarnet w pałacu Christiansborg
 • Rundetårn – Okrągła Wieża
 • spiralna wieża w Kościele Najświętszego Zbawiciela

 

MALMÖ – miasto usytuowane jest w południowej Szwecji, w południowo-zachodniej części prowincji historycznej Skania nad cieśniną Öresund. Znajduje się tu mnóstwo zielonych terenów, zarówno w centrum, jak i na obrzeżach, warto odwiedzić parki: Kungsparken, Slottsparken i duży Pildammsparken. W niewielkiej odległości od centrum miasta znajduje się piękna dwukilometrowa plaża Ribersborgs Kallbadhus. Warto zwiedzić zamek Malmöhus z początku XVI wieku, budynek ratusza miejskiego, synagogę z 1903 roku w stylu neomauretańskim, Turning Torso – najwyższy budynek mieszkalny w Szwecji, jeden z najwyższych w Europie.

 

 

Jakie atrakcje czekają nas podczas wycieczki?

Podczas wycieczki będzie można zobaczyć południową Szwecję i stolicę Danii – Kopenhagę.  Wielkim przeżyciem będzie przejazd przez malowniczą Szwecję oraz słynny 8-kilometrowy most łączący ją z Danią. Podczas zwiedzania Kopenhagi zobaczymy m. in. rezydencję królewską Amalienborg i zamek Christiansborg oraz słynną Syrenkę. Czas wolny wypełni spacer reprezentacyjnym Strøget, wizyta w Tivoli.  Lub  rejs kanałami Kopenhagi. Następny dzień to zwiedzanie miast południowej Szwecji. W Malmö oprócz zabytków największe wrażenie robi nowoczesna zabudowa dzielnicy Västra Hamnen, w Lund słynna romańska katedra, a w Ystad uliczki Starego Miasta i kamienny krąg Ales, położony na wysokim klifie niedaleko miasta. Jeśli wystarczy czasu, zajedziemy do Åhus, miasteczka znanego ze swojej średniowiecznej historii i fabryki wódek Absolut.

 

Termin: 21.07 – 24.07.2019 (4 dni)

Cena: 1395 zł/os.

 

CENA ZAWIERA:

 • przejazd autokarem na trasie Warszaw-Gdynia-Warszawa,
 • 2 noclegi na promie Gdynia-Karlskrona-Gdynia w kabinie wewnętrznej 2 os. z łazienką (wc, umywalka, prysznic, ręcznik),
 • wycieczka autokarowa po Szwecji i Kopenhadze z przewodnikiem, w tym: 1 nocleg w Hotelu w Malmö ,
 • wyżywienie wg programu, ubezpieczenie NNW+KL, opieka pilota,  

 

W CENĘ NIE WLICZONO:

 • Bilety wstępu na rejs po kanałach Kopenhagi – koszt 40 DKK/os.
 • 2 obiadów w Restauracji Hotelowej – koszt 180 zł/os.
 • Dopłata do kabiny z oknem – koszt 100 zł/os. (na trasie: Gdynia – Karlskrona i Karlskrona – Gdynia)

 

UWAGA! Warto wziąć ze sobą trochę pieniędzy, żeby coś zjeść w czasie wolnym. Obiad (lunch) w bistro w Szwecji kosztuje około 120 SEK/os. tj. ok. 50 zł/os., w Danii  to około 140 DKK/os. tj. 80 zł/os.

 

  Informacje promowe armatora Stena Line!

Odprawa odbywa się w budynku terminalu na podstawie kart pokładowych. Prosimy o udostępnienie kabin w celu sprzątania na 1,5 godz. przed dopłynięciem do portu. Spakowany bagaż może pozostać w kabinie, ale na 30 min. przed dopłynięciem prosimy o zabranie go z kabiny. Do przekroczenia granicy niezbędne jest posiadanie paszportu lub dowodu osobistego. W czasie rejsu telefony komórkowe, tablety oraz podobne urządzenia mogą łączyć się automatycznie z komórkową siecią satelitarną. Aby uniknąć wysokich opłat, należy włączyć tryb samolotowy, lub wyłączyć roaming danych. Na statkach przyjmowane są waluty PLN, SEK, NOR, EUR oraz karty Visa, Visa Electron, MasterCard i Maestro.

 

  Orientacyjny koszt posiłków dodatkowych na promie  w Restauracja Bufetowa „Taste”:

 • Śniadanie (stół szwedzki) – 37 zł/os.
 • Obiad (lunch stół szwedzki) – 46 zł/os.
 • Kolacja (bufet kolacyjny) – 93 zł/os.

 

W przypadku małego zainteresowania restauracją „Taste” Armator może nie zgodzić się na jej otwarcie. W takim przypadku osobom, które zarezerwowały tam posiłek, na pokładzie zaproponuje inny o tej samej wartości.

 

Program imprezy może nieznacznie ulec zmianie.
1

Dzień I

Zbiórka o godz. 10:00 w Warszawie, al. Wyzwolenia vis a vis postoju Taxi, godz. 10:15 odjazd autokaru. Przyjazd do Gdyni, czas wolny. Zaokrętowanie na promie ok. godz. 18:00-19:00, godz. 20:00-21:00 wypłynięcie z Gdyni. Na promie restauracje, sklep, bary i dyskoteka. Zakwaterowanie w kabinach wewnętrznych 2 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.

2

Dzień II

Ok. godz. 06:00 śniadanie na promie w formie bufetu. Ok. godz. 07:00 przypłynięcie do Karlskrony (Szwecja). Złożenie bagrze w autokarze i przejazd autokarem przez prowincje Blekinge i Småland (240 km). Wizyta na przylądku Kullaberg – rezerwat przyrody, wysokie skaliste wybrzeże, punkt widokowy. Następnie przejazd do Helsingborg – wejście na wieżę obronną Kran, spacer z przewodnikiem do centrum miasta, ew. wizyta w kościele Santa Maria. Czas wolny w Helsingborg.

Przejazd do Malmö wzdłuż brzegów cieśniny Öresund. Krótkie zwiedzanie Malmö autokarem – przejazd koło zamku, przystanek nad brzegiem morza w dzielnicy Västra Hamnen koło wieżowca Turning Torso. Zakwaterowanie w Hotelu Scandic / Comfort Malmö w centrum miasta ok. godz. 19.00 w pokojach 2 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Kolacja w Hotelu na koszt własny. Dla chętnych krótki spacer wieczorny z przewodnikiem w centrum Malmö. W trakcie dnia przerwa na lunch na koszt własny.

3

Dzień III

Śniadanie w Hotelu. Ok. godz. 08:30 złożenie bagażu w autokarze i wyjazd w kierunku Danii. Przejazd ze Szwecji do Danii przez 8-kilometrowy most Øresundsbron. Zwiedzanie stolicy Danii, Kopenhagi (ok. 3 godz.) – przystanki m.in. przy rezydencji królewskiej Amalienborg, spacer do Syrenki, przystanek przy zamku Christiansborg. Czas wolny w Kopenhadze, (ok. 3,5 godz.) dla chętnych rejs po kanałach Kopenhagi (dodatkowo płatne – koszt ok. 40 DKK/os.).

W godz. wieczornych przyjazd na terminal promowy w Karlskronie. Godz. 19:00-20:00 zaokrętowanie na promie w kabinach wewnętrznych 2 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, godz. 20:00-21:00 wypłynięcie promu. Kolacja na promie (danie dnia). Na promie restauracje, sklep, bary i dyskoteka.

4

Dzień IV

Przypłynięcie promu do Gdyni ok. godz. 9.00. Opuszczenie promu. Złożenie bagażu w autokarze i wyjazd w kierunku warszawy. Po grodze przerwa na śniadanie i obiad na koszt własny. Przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych. Zakończenie imprezy.

 

Warto wziąć ze sobą trochę pieniędzy, żeby coś zjeść w czasie wolnym. Obiad (lunch) w bistro w Szwecji kosztuje około 120 SEK/os. tj. ok. 50 zł/os., w Danii  to około 140 DKK/os. tj. 80 zł/os.

Port Gdynia

54.535664, 18.526818

Karlskrona

56.163313, 15.596810

Kullaberg - rezerwat przyrody

56.283779, 12.517940

Helsingborg

56.046726, 12.694259

Malmö

55.604827, 13.012389

Kopenhaga

55.676146, 12.567867

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

OTRZYMUJ OFERTY NA ADRES DOMOWY
Jeśli chcesz bezpłatnie otrzymać ofertę Biura Turystycznego SENIOR w formie drukowanej na swój adres, kliknij w poniższy banner, wypełnij formularz i prześlij go do nas.      
Loading...