6 dni
Czas trwania
Oslo i Göteborg
Lokalizacja
2 295 zł
CENA / os.
LIPIEC - SIERPIEŃ
TERMINY

Interesuje Cię oferta Oslo i Göteborg – dwa królestwa w sercu Skandynawii?

Podaj swój numer telefonu lub adres e-mail. Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Zapoznałem/am się z polityką prywatności strony www.btsenior.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez BT SENIOR danych osobowych na cele kontaktu oraz realizacji umowy świadczenia usług turystycznych
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez BT SENIOR danych osobowych dla celów marketingowych

Gdynia – Karlskrona – wybrzeże Hovs Hallar – Varberg – Göteborg – Muzeum Volvo – Tanum – Olso (Norwegia) – Holmenkollen – Parku Vigelanda – Muzeum Fram  – Fjällbacka – Marstrand – Borås  – Gdynia

 

OSLO – jest stolicą i największym miastem Norwegii, położonym na południowym-wschodzie kraju, w środkowej części regionu Østlandet. Jest metropolią globalną klasy beta – to najważniejszy ośrodek gospodarczy, naukowy, kulturalny i administracyjny Norwegii. Stanowi istotny węzeł w komunikacji drogowej, kolejowej, lotniczej oraz morskiej.  W Oslo mieści się jeden z najbardziej charakterystycznych budynków stolicy Norwegii – Pałac Królewski, a za razem oficjalna siedziba norweskich monarchów. To miejsce uroczystych obiadów, podczas których król podejmuje zagraniczne głowy państw. Jedną z atrakcji turystycznych Oslo jest także Twierdza Akershus – zamek zbudowany do obrony stolicy. Na zamku znajduje się także mauzoleum norweskiej rodziny królewskiej.

 

GÖTEBORG – miasto położone w zachodniej Szwecji nad cieśniną Kattegat, u ujścia rzeki Göta älv. To tutaj znajduje się największy w Szwecji ogród botaniczny (175 hektarów), założony w 1919 roku. W mieście znajdziemy także największy w całej Skandynawii park rozrywki Liseberg, który rocznie odwiedzany jest przez ponad 3 miliony osób. W 2005 roku został on uznany najlepszym parkiem rozrywki na świecie w rankingu magazynu Forbes. W Göteborgu głównym, reprezentacyjnym bulwarem jest Kungsportsavenyn (Aleja Bramy Królewskiej) zwana w skrócie Avenyn, przy którym zlokalizowane są eksluzywne sklepy, restauracje, kawiarnie. Avenyn ma ok. 2,5 km długości, a jej krańce sięgają od fos i umocnień obronnych do głównego placu miejskiego (Götaplatsen), gdzie znajdują się budynki instytucji kulturalnych (m.in. Muzeum Sztuki, hala koncertowa, biblioteka miejska, teatr miejski) a także symbol Göteborga – fontanna z rzeźbą Posejdona Carla Millesa.

 

 

Jakie atrakcje czekają nas podczas wycieczki?

Skandynawia ma wiele do zaoferowania – od zabytków Szwecji po niesamowite krajobrazy Norwegii. W Oslo odwiedzimy Muzeum Fram, gdzie znajdują się statki norweskich odkrywców Nansena i Amundsena, zobaczymy kontrowersyjne kamienne rzeźby w Parku Vigelanda. Skocznia Holmenkollen położona na wzgórzu nad fiordem przypomni o sukcesach polskich skoczków. Zachodnie wybrzeże Szwecji kryje mnóstwo atrakcji tj. przeprawa na skalistą wyspę Marstrand w sercu archipelagu Buhuslän,  zwiedzimy twierdzę Varberg w regionie Halland. A dla amatorów szwedzkich kryminałów odwiedzimy nadmorskie miasteczko Fjällbacka, gdzie akcję swoich książek umiejscowiła Camilla Läckberg. Natomiast Göteborg to coś dla miłośników motoryzacji – Muzeum Volvo i Aerosuem, ukrytego w skałach muzeum lotnictwa.

Takiej wycieczki nie można przegapić!

 

Termin: 31.07 – 05.08.2019 (6 dni)

Cena: 2295 zł/os.

 

CENA ZAWIERA:

 • przejazd autokarem na trasie Warszaw-Gdynia-Warszawa,
 • 2 noclegi na promie Gdynia-Karlskrona-Gdynia w kabinie wewnętrznej 2 os. z łazienką (wc, umywalka, prysznic, ręcznik), 
 • 2 noclegi w hotelu w Göteborgu, 1 nocleg w hotelu w Oslo,
 • wstępy do muzeów: Fram w Oslo oraz Volvo i Aroseum w Göteborgu; 
 • przejazd promem na wyspę Marstrand;

 

W CENĘ NIE WLICZONO:

 • Biletu wstępu na wieżę widokową (skocznia narciarska Holmenkollen) – koszt 80 zł/os. Chęć wejścia na wieżę musi być zgłoszona i opłacona wg Umowy-Zgłoszenia na wyjazd. 
 • 3 kolacji w Restauracji Hotelowej (dwie w Hotelu w Göteborgu, jedna w Hotelu w Oslo) – koszt 500 zł/os.
 • Dopłata do kabiny z oknem – koszt 100 zł/os. (na trasie: Gdynia – Karlskrona i Karlskrona  – Gdynia)

 

Uwaga! Warto wziąć ze sobą trochę pieniędzy, żeby coś zjeść w czasie wolnym, Obiad (lunch) w bistro w Szwecji kosztuje około 120 SEK/os. tj. ok. 50 zł/os., w Norwegii to około 180 NOK/os. tj. 80 zł/os.

 

  Informacje promowe armatora Stena Line!

Odprawa odbywa się w budynku terminalu na podstawie kart pokładowych. Prosimy o udostępnienie kabin w celu sprzątania na 1,5 godz. przed dopłynięciem do portu. Spakowany bagaż może pozostać w kabinie, ale na 30 min. przed dopłynięciem prosimy o zabranie go z kabiny. Do przekroczenia granicy niezbędne jest posiadanie paszportu lub dowodu osobistego. W czasie rejsu telefony komórkowe, tablety oraz podobne urządzenia mogą łączyć się automatycznie z komórkową siecią satelitarną. Aby uniknąć wysokich opłat, należy włączyć tryb samolotowy, lub wyłączyć roaming danych. Na statkach przyjmowane są waluty PLN, SEK, NOR, EUR oraz karty Visa, Visa Electron, MasterCard i Maestro.

 

  Orientacyjny koszt posiłków dodatkowych na promie  w Restauracja Bufetowa „Taste”:

 • Śniadanie (stół szwedzki) – 37 zł/os.
 • Obiad (lunch stół szwedzki) – 46 zł/os.
 • Kolacja (bufet kolacyjny) – 93 zł/os.

 

W przypadku małego zainteresowania restauracją „Taste” Armator może nie zgodzić się na jej otwarcie. W takim przypadku osobom, które zarezerwowały tam posiłek, na pokładzie zaproponuje inny o tej samej wartości.

 

Program imprezy może nieznacznie ulec zmianie.
1

Dzień I

Zbiórka o godz. 10:00 w Warszawie, al. Wyzwolenia vis a vis postoju Taxi, godz. 10:15 odjazd autokaru. Przyjazd do Gdyni, czas wolny. Zaokrętowanie na promie ok. godz. 18:00-19:00, godz. 20:00-21:00 wypłynięcie z Gdyni. Na promie restauracje, sklep, bary i dyskoteka. Zakwaterowanie w kabinach wewnętrznych 2 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.

2

Dzień II

Ok. godz. 06:00 śniadanie na promie w formie bufetu. Ok. godz. 07:00 przypłynięcie do Karlskrony (Szwecja). Złożenie bagrze w autokarze i przejazd autokarem przez prowincje Blekinge i Småland (330 km), po drodze krótka przerwa na obiad na koszt własny. Przystanek na skalistym wybrzeżu w Hovs Hallar – widok na zatokę Laholm. Następnie przejazd do Varberg (115 km) – spacer po twierdzy w porcie, czas wolny. W godz. popołudniowych przyjazd do Göteborga (70 km), punkt widokowy przy Masthuggskyrkan. W godzinach wieczornych dojazd Göteborga, zakwaterowanie w Hotelu Scandic/Comfort w pokojach 2 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Kolacja w Hotelu na koszt własny. Wolny wieczór, dla chętnych krótki spacer z przewodnikiem po centrum Göteborga.

3

Dzień III

Śniadanie w Hotelu. Przejazd przez most Älvsborgsbron i tereny Volvo, zwiedzanie Muzeum Volvo. Następnie przejazd do Aerosuem, ukrytej w skałach bazie lotniczej, obecnie muzeum. W drodze do Oslo przystanek w gminie Tanum w zachodniej Szwecji (125 km) – zespół petroglifów datowanych na epokę brązu (naskalne rysunki). Dojazd do Olso (Norwegia – 160 km) w godzinach wieczornych, zakwaterowanie w Hotelu Scandic/Comfort w centrum miasta w pokojach 2 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Kolacja w Hotelu na koszt własny. Wolny wieczór, dla chętnych krótki spacer z przewodnikiem po centrum Oslo. W trakcie dnia przerwa na lunch na koszt własny.

4

Dzień IV

Śniadanie w Hotelu. Przejazd pod skocznię narciarską Holmenkollen (przy dobrej pogodzie warto wjechać na punkt widokowy na wieży – dodatkowa opłata). Następnie spacer po Parku Vigelanda – park w Oslo, będący częścią Frognerparken, jest dziełem norweskiego rzeźbiarza Gustava Vigelanda i jego pracowników składającym się z 212 rzeźb z kamienia i brązu przedstawiających łącznie prawie 600 postaci. Po spacerze wizyta w Muzeum Fram na wyspie Bygdøy (statki Nansena i Amundsena). Czas wolny w centrum miasta, okazja do wizyty w ratuszu i przerwy na lunch na koszt własny. Następnie wyjazd do Szwecji, po drodze przystanek w malowniczej miejscowości nadmorskiej Fjällbacka, miejscu znanym z kryminałów Camilli Läckberg. W godzinach wieczornych powrót do Göteborga, zakwaterowanie  w Hotelu ok. godz. 20:00. Kolacja w Hotelu na koszt własny.

5

Dzień V

Śniadanie w Hotelu. Przejazd do Marstrand położonego na wyspach archipelagu Bohuslän – przeprawa promowa, spacer dookoła wyspy, dla chętnych twierdza Caristens lub kąpiel w morzu. W drodze do Karlskrony przystanek w Borås – czas wolny na lunch na koszt własny, następnie przejazd przez region Småland (280 km). W godz. wieczornych przyjazd na terminal promowy w Karlskronie. Godz. 19:00-20:00 zaokrętowanie na promie w kabinach wewnętrznych 2 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, godz. 20:00-21:00 wypłynięcie promu. Kolacja na promie (danie dnia). Na promie restauracje, sklep, bary i dyskoteka.

6

Dzień VI

Przypłynięcie promu do Gdyni ok. godz. 9.00. Opuszczenie promu. Złożenie bagażu w autokarze i wyjazd w kierunku warszawy. Po grodze przerwa na śniadanie i obiad na koszt własny.Przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych. Zakończenie imprezy.

 

Warto wziąć ze sobą trochę pieniędzy, żeby coś zjeść w czasie wolnym, Obiad (lunch) w bistro w Szwecji kosztuje około 120 SEK/os. tj. ok. 50 zł/os., w Norwegii to około 180 NOK/os. tj. 80 zł/os.

Port Gdynia

54.535664, 18.526818

Karlskrona

56.163313, 15.596810

Varberg

57.103902, 12.247267

Goteborg

57.728694, 11.949789

Oslo

59.918277, 10.714372

Fjällbacka

58.599618, 11.287825

Marstrand

57.888559, 11.596672

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

OTRZYMUJ OFERTY NA ADRES DOMOWY
Jeśli chcesz bezpłatnie otrzymać ofertę Biura Turystycznego SENIOR w formie drukowanej na swój adres, kliknij w poniższy banner, wypełnij formularz i prześlij go do nas.      
Loading...