6 dni
Czas trwania
Czechy
Lokalizacja
1 450 zł
CENA / os.
WRZESIEŃ
TERMINY

Interesuje Cię oferta Pilzno, Czechy – śladami czeskich zamków i uzdrowisk – WYCIECZKA OBJAZDOWA?

Podaj swój numer telefonu lub adres e-mail. Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Zapoznałem/am się z polityką prywatności strony www.btsenior.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez BT SENIOR danych osobowych na cele kontaktu oraz realizacji umowy świadczenia usług turystycznych
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez BT SENIOR danych osobowych dla celów marketingowych

TRASA: Pilzno, Karlowe Wary, Loket, Mariańskie Łaźnie, Czeski Krumlov, Czeskie Budziejowice, Zamek Karsztejn, Zamek Konopiszte

 

PILZNO – miasto w zachodnich Czechach, położone w Kotlinie Czeskiej, u zbiegu kilku potoków tworzących rzekę Berounkę. Początki miasta sięgają końca XIII wieku. To tu założył swoją hutę żelaza Emil Škoda, późniejszy twórca znanej czeskiej marki samochodowej. Jednak większość osób  kojarzy Pilzno z produkcją piwa i słynnym browarem Pilsner Urquell.

 

 

KARLOWE WARY (Karlovy Vary) – miasto w zachodnich Czechach w Zagłębiu Sokołowskim. Niewątpliwy klejnot wśród uzdrowisk. Eleganckie kolumnady, ekskluzywne domy zdrojowe oraz wspaniałe położenie w zalesionej dolinie sprawiły, że na leczenie zjeżdżały tu najznakomitsze osobistości świata artystycznego i towarzyskiego Europy. Uzdrowisko jest dziś drugim najczęściej odwiedzanym miastem w Republice Czeskiej. Spacerując po zabytkowym centrum, w magicznym otoczeniu płynącej tu rzeki Teplej, można zasmakować prawdziwej atmosfery uzdrowiska.

 

 

LOKET  usytuowane w zakolu Dunaju – stąd nazwa „loket” (po czesku łokieć). Nad miastem góruje wspaniały Zamek, w którym więziony był (jako trzyletnie dziecko), syn króla Jana Luksemburskiego – Wacław, późniejszy cesarz Karol IV. Na zamku można zobaczyć salę tortur oraz wystawę porcelany z unikatowymi akcesoriami łazienkowymi. Na własne oczy możemy się przekonać, że usytuowane u stóp zamku malownicze centrum miasta, do dzisiaj zachowało swój średniowieczny charakter. Miasto sprawia wrażenie miasta z bajki, dlatego jest dużą atrakcją dla twórców filmowych. Historia agenta 007 Casino Royale to tego najlepszy przykład.

 

 

MARIAŃSKIE ŁAŹNIE – drugie po Karlowych Warach uzdrowisko Czeskie, zatopione wśród zalesionych wzgórz, zrobiło zawrotną karierę w XIX wieku, przyciągając jak magnes największe osobistości: Kafkę, Freuda, Straussa, Goethego, Edisona czy Wagnera. Kurort szczyci się największą w Europie 138-metrową neobarokową żeliwną kolumnadą.

 

 

CZESKI KRUMLOV  – zabytkowe miasto nad Wełtawą w płd. Czechach, założone w 1274 r. Największy rozwój miasta przypada na koniec XV wieku, kiedy Krumlov otrzymał status Miasta Królewskiego i związane z tym przywileje. Z tego okresu pochodzi najwięcej zabytków. Chlubą miasta jest średniowieczny zamek – drugi co do wielkości, po praskich Hradczanach. Miasto wraz z zamkiem zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako najpiękniejszy średniowieczny Zespół Urbanistyczny w Europie.

 

 

CZESKIE BUDZIEJOWICE  – České Budějovice, położone w południowych Czechach, u zbiegu rzek Wełtawy i Malše. Miasto królewskie założone w połowie XIII wieku. Dzięki korzystnemu położeniu na starym szlaku solnym między Pragą a Linzem, wzdłuż którego w późniejszych latach zbudowano pierwszą w Europie linię kolejową z zaprzęgiem konnym, miasto rozwijało się i nabierało coraz większego znaczenia. Największą atrakcją turystyczną jest Stare Miasto z zachowanym średniowiecznym układem urbanistycznym oraz zabudową reprezentującą wszystkie style architektoniczne od XII do XIX w.

 

 

ZAMEK KARLSZTEJN – to najsłynniejszy czeski zamek, symbol Królestwa Czeskiego, i jeden z piękniejszych w Europie. Ten gotycki, XIV-wieczny zamek znajduje się 8 km na wschód od miasta Beroun. Zamczysko jest malowniczo położone na wzgórzu, otoczone lasem i wstęgą pobliskiej rzeki Berounki. Zbudowany w celu ochrony klejnotów królewskich – stąd jego cechy obronne. Założycielem zamku jest cesarz Karol IV, za jego czasów, oddalony od stolicy kraju zaledwie o jeden dzień jazdy konno zamek był reprezentacyjną siedzibą władcy. To tu spotykali się przedstawiciele europejskiej elity politycznej.

 

 

ZAMEK KONOPISZTE  –  zamek w środkowych Czechach, położony około 50 km na południowy wschód od Pragi. Jego najbardziej znanym właścicielem był arcyksiążę Franciszek Ferdynand, następca tronu Austro-Węgier, zamordowany w Sarajewie w 1914.

 

  • 02 – 07.09.2019 – 6 dni

 

CENA:

  • 1450 zł/os.

 

CENA ZAWIERA :

  • Zakwaterowanie: 4 noclegi w Hotelu ** w Pilznie (Czechy) w pokoju 2 os. z łazienką, 1 nocleg w Ośrodku Wypoczynkowym „Olimp” (klasa turystyczna) w Szklarskiej Porębie w pokoju 2 os.  z łazienką,
  • Wyżywienie: 4 śniadania + 3 ciepłe kolacja w Hotelu ** w Pilznie; 1 śniadanie + 1 kolacja w OW „Olimp” w Szklarskiej Porębie,
  • Przejazd autokarem, opieka pilota (Pilot nie pełni roli przewodnika i nie oprowadza po zwiedzanych obiektach),

 

CENA NIE ZAWIERA:

  • Opłat za bilety wstępów, kosztów przewodników lokalnych oraz słuchawek Tour Guide – płatne u pilota: 150 zł (przewodnicy i słuchawki) + wstępy 1300 CZK/os. Koszty biletów mogą ulec zmianie – stan na 29.10.2018.
1

Dzień I

Zbiórka godz. 07:00 w  Warszawie, al. Wyzwolenie vis a vis postoju Taxi, godz. 07:15 odjazd autokaru. Po drodze przerwa na obiad (na koszt własny). Przyjazd do Hotelu w Pilznie ok. godz. 20:00 zakwaterowanie,  nocleg. Z uwagi na późny przyjazd do Hotelu, nie będzie kolacji. Kolacja we własnym zakresie.

2

Dzień II

Godz. 07:00 śniadanie, godz. 08:00 wyjazd na całodniową wycieczkę – trasa: Karlowe Wary, Loket, Mariańskie Łaźnie. Ok. godz. 10:00 przyjazd do Uzdrowiska Karlowe Wary. Wizyta w Muzeum Jana Bechera połączona z degustacją Becherowki (bilet wstępu 150 CZK/os.), spacer po mieście z przewodnikiem, dla chętnych wjazd na punkt widokowy kolejką „Diana”( bilet wstępu 90 CZK/os.), czas wolny. Godz. ok. 14:00 – wyjazd do malowniczej miejscowości Loket, zwiedzanie zamku (bilet wstępu 115 CZK/os.), spacer po Starym Mieście, przerwa na mały posiłek i zakup pamiątek. Przejazd do Mariańskich Łaźni, spacer po mieście i Parku Uzdrowiskowy. Ok. godz. 19:30 powrót do Hotelu w Pilznie, ciepła kolacja, nocleg.

3

Dzień III

Godz. 09:00 śniadanie, godz. 10:00 wyjazd. Wycieczka po Pilźnie, zaczynamy od wizyty w słynnym browarze(bilet wstępu 250 CZK/os.), następnie Starówka i charakterystycznie przypominający meczet Synagoga, dawne mięsne kramy, dziś miejsce wystaw czasowych. Przerwa na zakupy i smakołyki. Podczas przerwy chętni mogą odwiedzić Kościół św. Bartłomieja w którym można podziwiać piękną rzeźbę Marii Panny dłuta niewidomego rzeźbiarza. Kościół szczyci się najwyższą więżą kościelną w Czechach (103 m). Wieża posiada na wysokości 65 m platformę widokową z której można podziwiać całe miasto (bilet wstępu 35 CZK/os.) Powrót do Hotelu, ciepła kolacja, nocleg. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

4

Dzień IV

Godz. 07:00 śniadanie, godz. 08:00 wyjazd do Zamku Krumlov. Przyjazd ok. 10:00 Spacer po mieście z przewodnikiem. Czas wolny. Przejście do zamku zwiedzanie wybranej części zamku (180 KC z czeskim komentarzem), krótki odpoczynek w ogrodach zamkowych Godz. 14:00 wyjazd do Czeskich Budziejowic. Rynek z Fontanną Samsona, Ratuszem i Czarną Wieżą spacer do zabytkowej wierzy ciśnień, oraz do Starego Młyna (obecnie Hotel). Czas wolny. Godz 16:00 wyjazd z Budziejowic w kierunku Pilzna. Ok. godz. 19:00 przyjazd do Hotelu, ciepła kolacja, nocleg.

5

Dzień V

Godz. 08:00 śniadanie, godz. 09:00 wykwaterowanie z Hotelu i przejazd w kierunku Szklarskiej Poręby. W programie zwiedzanie dwóch zamków: Zamek Karsztejn oraz Konopiszte. Przyjazd do miejscowości Karsztejn, zwiedzanie zamku Karsztejn (bilet wstępu 190 CZK/os.), przerwa na obiad (na koszt własny), następnie przejazd do zamku Konopiszte – zamek wybudowany w roku 1294 przez biskupa Tobiasza z Benesova, zmieniał wielokrotnie właścicieli, jednak najbardziej jest znanym właścicielem zamku był następca tronu Austriackiego – Franciszek Ferdynand. W obecnym Muzeum można podziwiać tysiące trofeów łowieckich arcyksięcia, prywatne oraz reprezentacyjne pokoje, a także pamiątki zamachu sarajewskiego (bilet wstępu 320 CZK/os.). ok. godz. 19:00 przyjazd do Szklarskiej Porębie, zakwaterowanie w Ośrodku „Olimp”, kolacja, nocleg.

6

Dzień VI

Godz. 08:00 śniadanie, godz. 09:00 wykwaterowanie z Ośrodka i wyjazd w kierunku Warszawy. Po drodze przerwy na posiłek na koszt własny. Planowany przyjazd do Warszawy ok. 20:00. Zakończenie programu.

 

Uwaga!

Kolejność zwiedzania oraz godziny przejazdu mogą ulec zmianom.

Z uwagi na odległy termin imprezy „Ramowy program wycieczki” może ulec zmianie.

Pilzno (Czechy)

 

Karlovy Vary (Czechy)

 

Loket (Czechy)

 

Mariańskie Łaźnie (Czechy)

 

Krumlov (Czechy)

 

Budějovice (Czechy)

 

Zamek Karlstein (Czechy)

 

Zamek Konopiště (Czechy)

Czeski Krumlov

48.812730, 14.317456

Czeskie Budziejowice

48.975204, 14.480008

Zamek Konopiszte

49.779784, 14.655637

Karlštejn

49.935286, 14.183236

Pilzno

49.738602, 13.373585

Karlowe Wary

50.234891, 12.870405

Loket

50.186730, 12.749564

Mariańskie Łaźnie

49.967164, 12.693989

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

OTRZYMUJ OFERTY NA ADRES DOMOWY
Jeśli chcesz bezpłatnie otrzymać ofertę Biura Turystycznego SENIOR w formie drukowanej na swój adres, kliknij w poniższy banner, wypełnij formularz i prześlij go do nas.      
Loading...