6 dni
Czas trwania
Sztokholm
Lokalizacja
2 280 zł
CENA / os.
SIERPIEŃ
TERMINY

Interesuje Cię oferta Sztokholm – miasto na czternastu wyspach?

Podaj swój numer telefonu lub adres e-mail. Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Zapoznałem/am się z polityką prywatności strony www.btsenior.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez BT SENIOR danych osobowych na cele kontaktu oraz realizacji umowy świadczenia usług turystycznych
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez BT SENIOR danych osobowych dla celów marketingowych

Gdynia – Karlskrona – Vadstena – Śluzy na Göta Kanal – Linköping – Sztokholm – Vaxholm – Himmelstalund – Västervik – Karlskrona – Gdynia

 

SZTOKHOLM –  to stolica i za razem największe miasto Szwecji, główny ośrodek polityczny, ekonomiczny i kulturalny kraju. Położone jest aż na 14 wyspach, które połączone są ze sobą 53 mostami oraz lądzie stałym nad zatoką Saltsjön i jeziorem Melar wraz z łączącą je cieśniną Norrström. Miasto nie bez powodu nazywane jest Wenecją Północy. Jedna trzecia miasta to teren zabudowany, a pozostałe to woda, lasy i parki. 

W Sztokholmie klimat jest silnie zróżnicowany. Lato jest bardzo ciepłe, a dni długie, sięgające nawet powyżej 18 godzin. Zimy natomiast są mroźne, a dni potrafią trwać tylko 6 godzin. Wszystko to za sprawą północnego położenia.

 

 

Jakie atrakcje czekają nas podczas wycieczki?

Podczas wycieczki poznamy Szwecję i jej stolicę Sztokholm, w którym  zobaczymy Stare Miasto, odwiedzimy Ratusz i Muzeum Vasa. Po drodze zobaczymy wiele niezwykłych miejsc tj. Vadstena ze słynnym kościołem Św. Brygidy i zamkiem obronnym nad jeziorem Vättern, śluzy na kanale Göta i historyczny Linköping. Ze Sztokholmu popłyniemy stateczkiem przez malowniczy archipelag szkierowych wysp do twierdzy Vaxholm. Wracając wzdłuż wschodniego wybrzeża Szwecji zatrzymamy się w pięknie położonym Västervik oraz Himmelstalund, gdzie znajdują się jedne z najsłynniejsze w Skandynawii rysunki naskalne z epoki brązu.

 

 

Termin: 07.08 – 12.08.2019 (6 dni)

Cena: 2280 zł/os.

 

CENA ZAWIERA:

 • przejazd autokarem na trasie Warszaw-Gdynia-Warszawa,
 • 2 noclegi na promie Gdynia-Karlskrona-Gdynia w kabinie wewnętrznej 2 os. z łazienką (wc, umywalka, prysznic, ręcznik),
 • wycieczka autokarowa po Szwecji z przewodnikiem w tym : 1 nocleg w hotelu w Linköping,  2 noclegi w hotelu w Sztokholmie,
 • zwiedzanie Sztokholmu z przewodnikiem, wejście do Ratusza i Muzeum Vasa w sztokholmie, rejs przez archipelag sztokholmski i zwiedzanie twierdzy Vaxholm, zwiedzanie kościoła Św. Brygidy w Vadstena,
 • wyżywienie wg programu, ubezpieczenie NNW+KL, opieka pilota.

 

W CENĘ NIE WLICZONO:

 • Biletu wstępu na wieżę telewizyjną w Kaknästornet – koszt ok. 70 SEK/os.
 • Trzy kolacje w Restauracji Hotelowej (jedna w Hotelu w Linköping, dwie w Hotelu w Sztokholmie) – koszt 300 zł/os.
 • Biletów na komunikacje podmiejską/metrem 
 • Dopłata do kabiny z oknem – koszt 100 zł/os. (na trasie: Gdynia – Karlskrona i Karlskrona – Gdynia)

 

UWAGA! Warto wziąć ze sobą trochę pieniędzy, żeby coś zjeść w czasie wolnym. Obiad (lunch) w bistro w Szwecji kosztuje około 120 SEK/os. tj. ok. 50 zł/os.

 

  Informacje promowe armatora Stena Line!

Odprawa odbywa się w budynku terminalu na podstawie kart pokładowych. Prosimy o udostępnienie kabin w celu sprzątania na 1,5 godz. przed dopłynięciem do portu. Spakowany bagaż może pozostać w kabinie, ale na 30 min. przed dopłynięciem prosimy o zabranie go z kabiny. Do przekroczenia granicy niezbędne jest posiadanie paszportu lub dowodu osobistego. W czasie rejsu telefony komórkowe, tablety oraz podobne urządzenia mogą łączyć się automatycznie z komórkową siecią satelitarną. Aby uniknąć wysokich opłat, należy włączyć tryb samolotowy, lub wyłączyć roaming danych. Na statkach przyjmowane są waluty PLN, SEK, NOR, EUR oraz karty Visa, Visa Electron, MasterCard i Maestro.

 

  Orientacyjny koszt posiłków dodatkowych na promie  w Restauracja Bufetowa „Taste”:

 • Śniadanie (stół szwedzki) – 37 zł/os.
 • Obiad (lunch stół szwedzki) – 46 zł/os.
 • Kolacja (bufet kolacyjny) – 93 zł/os.

 

W przypadku małego zainteresowania restauracją „Taste” Armator może nie zgodzić się na jej otwarcie. W takim przypadku osobom, które zarezerwowały tam posiłek, na pokładzie zaproponuje inny o tej samej wartości.

 

Program imprezy może nieznacznie ulec zmianie.
1

Dzień I

Zbiórka o godz. 10:00 w Warszawie, al. Wyzwolenia vis a vis postoju Taxi, godz. 10:15 odjazd autokaru. Przyjazd do Gdyni, czas wolny. Zaokrętowanie na promie ok. godz. 18:00-19:00, godz. 20:00-21:00 wypłynięcie z Gdyni. Na promie restauracje, sklep, bary i dyskoteka. Zakwaterowanie w kabinach wewnętrznych 2 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.

2

Dzień II

Ok. godz. 06:00 śniadanie na promie w formie bufetu.  Ok. godz. 09:00 przypłynięcie do Karlskrony (Szwecja). Złożenie bagrze w autokarze i przejazd autokarem przez prowincje Blekinge i Småland (330 km), po drodze krótkie przerwy w tym na lunch na koszt własny. Droga widokowa wzdłuż brzegu jeziora Vättern. Ok. godz. 11:30 przyjazd do miejscowości Vadstena, zwiedzanie kościoła Św. Brygidy, spacer po mieście, zamek Vadstena. Czas wolny. Przejazd przez Motala, przystanek przy śluzach na Göta kanal. W godzinach popołudniowych przyjazd do Linköping, zakwaterowanie w Hotelu Quality w centrum miasta w pokojach 2 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Kolacja w Hotelu na koszt własny. Wolny wieczór, dla chętnych krótki spacer z przewodnikiem po mieście.

3

Dzień III

Śniadanie w Hotelu i wyjazd w stronę Sztokholmu (ok. 210 km). Ok. godz. 12:00 przyjazd do Sztokholmu, zwiedzanie miasta z przewodnikiem – m.in. spacer po Starym Mieście i wizyta w Ratuszu. Czas wolny w centrum. Dla chętnych wycieczka do Kaknästornet – wjazd na wieżę telewizyjną, widok na miasto z wysokości 155 m (dodatkowo płatne ok. 70 SEK). W godzinach popołudniowych zakwaterowanie  w Hotelu Quality/Scandic w południowej części  Sztokholmu w pokojach 2 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Kolacja w Hotelu na koszt własny. Wolny wieczór w Sztokholmie (dojazd kolejką podmiejską/metrem z Hotelu do centrum 10-20 min.). W trakcie dnia przerwa na lunch na koszt własny.

4

Dzień IV

Śniadanie w Hotelu. Rejs małym statkiem pasażerskim przez archipelag z przystani w centrum Sztokholmu do Vaxholm. Zwiedzanie twierdzy Vaxholm, czas wolny w Vaxholm. Zwiedzanie Muzeum Vasa z przewodnikiem. W trakcie dnia przerwa na lunch na koszt własny. Czas wolny w Sztokholmie, powrót do Hotelu. Kolacja w Hotelu na koszt własny.

5

Dzień V

Śniadanie w Hotelu. Przejazd do Norrköping (165 km). Postój w Himmelstalund – jedne z najsłynniejszych w Skandynawii rysunków naskalnych z epoki brązu. Przejazd do Västervik (120 km). Czas wolny, możliwość odwiedzenie ruin zamku na wyspie w centrum miasta lub dzielnicy drewnianych domków marynarskich. Wyjazd do Karlskrony (230 km), ew. krótki postój w Kalmarze – renesansowy zamek u brzegów Cieśniny Kalmarskiej (jeżeli wystarczy czasu).

Powrót na terminal promowy w Karlskronie. Godz. 19:00-20:00 zaokrętowanie na promie w kabinach wewnętrznych 2 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, godz. 20:00-21:00 wypłynięcie promu. Kolacja na promie (danie dnia). Na promie restauracje, sklep, bary i dyskoteka.

6

Dzień VI

Przypłynięcie promu do Gdyni ok. godz. 9.00. Opuszczenie promu. Złożenie bagażu w autokarze. Przerwa na śniadanie na koszt własny. Po drodze przerwa na obiad na koszt własny. Przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych. Zakończenie imprezy.

 

Warto wziąć ze sobą trochę pieniędzy, żeby coś zjeść w czasie wolnym. Obiad (lunch) w restauracji w Szwecji około 120 SEK/os. = ok. 50 zł).

 

Port Gdynia

54.535664, 18.526818

Karlskrona

56.163313, 15.596810

Vadstena

58.449014, 14.889100

Linköping

58.410931, 15.621018

Sztokholm

59.336019, 18.075841

Norrköping

58.585845, 16.181844

Västervik

57.764198, 16.635763

Kalmar

56.658628, 16.355226

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

OTRZYMUJ OFERTY NA ADRES DOMOWY
Jeśli chcesz bezpłatnie otrzymać ofertę Biura Turystycznego SENIOR w formie drukowanej na swój adres, kliknij w poniższy banner, wypełnij formularz i prześlij go do nas.      
Loading...