6 dni
Czas trwania
Austria, Słowacja, Węgry
Lokalizacja
1 595 zł
CENA / os.
MAJ - WRZESIEŃ
TERMINY

Interesuje Cię oferta Z nurtem Dunaju – Austria, Słowacja, Węgry – WYCIECZKA OBJAZDOWA?

Podaj swój numer telefonu lub adres e-mail. Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Zapoznałem/am się z polityką prywatności strony www.btsenior.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez BT SENIOR danych osobowych na cele kontaktu oraz realizacji umowy świadczenia usług turystycznych
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez BT SENIOR danych osobowych dla celów marketingowych

TRASA: Budapeszt,  Bratysława, Wiedeń, Šturovo, Zakole Dunaju (Ostrzyhom, Wyszehrad, Szentendre)

 

BUDAPESZT – stolica Węgier jednocześnie największe miasto tego kraju. Powszechnie uważane za najpiękniejszą metropolie naddunajską. Miasto powstało po połączeniu dwóch miast Budy i Peszt  z stąd nazwa miasta. Budapeszt ma długą historie: władali nim Celtowie, Rzymianie, Madziarzy i Turcy Osmańscy. Niestety najstarsze zabytki, z małymi wyjątkami, nie dotrwały do dzisiaj. Większość zabudowy pochodzi z lat 1872-1873. Podczas naszej wycieczki zobaczymy zarówno najstarszą część Budę jak i XIX-wieczny Peszt. Waluta forint węgierski (100 HUF = ok. 1,34 zł).

 

 

ESZTERGOM (Ostrzyhom) – jedno z najstarszych miast na Węgrzech; zostało założone w roku 960 przez księcia Gejzę, który ustanowił Esztergom pierwszą stolicę Węgier. W mieście miały miejsce chrzest i koronacja św. Stefana, a także narodziny św. Kingi i jej siostry bł. Jolanty. To stolica arcybiskupia Prymasów Węgier, zwana  „Węgierskim Watykanem”.

 

 

WYSZEHRAD – to historyczne miasto położone malowniczo w dolinie Dunaju, ok. 40 km na północ od Budapesztu. Miejsce zasłynęło nie tylko z fortecy, od której przejęło nazwę całe miasto (Viszegrád znaczy „zamek na wzgórzu”), ale także ze zjazdów królów Węgier, Czech i Polski, które odbywały się tu w XIV wieku. Tradycje spotkań podtrzymuje Grupa Wyszehradzka, do której należą Węgry, Słowacja, Czechy i Polska.

 

 

SZENTEDRE – to najbardziej urokliwe miasto w Zakolu Dunaju, pełne wąskich uliczek z kolorowymi domkami, kawiarniami i restauracjami. W Szentendre znajduje się największe na Węgrzech Muzeum Marcepana.

 

 

BRATYSŁAWA  – stolica oraz największe miasto Słowacji pod względem liczby mieszkańców i powierzchni. To jedyna  europejska stolica, która graniczy z dwoma państwami, tj. na południu z Węgrami, a na zachodzie z Austrią.

 

 

WIEDEŃ – tego miasta nie potrzeba reklamować, położony nad przepięknym Dunajem, jest stolicą i największym miastem Austrii. To miasto o niepowtarzalnym uroku i zachwycającej architekturze, to miasto muzyki Beethovena, Mozarta, Straussa, a jego historyczne centrum zostało w 2001 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

  • 27.05 – 01.06.2019 – 6 dni
  • 02.09 – 07.09.2019 – 6 dni

 

CENA:

  • 1595 zł/os.

 

CENA ZAWIERA :

  • Zakwaterowanie: 2 noclegi w Hotelu ** w Szturowie na Słowacji w pokoju 2 os. z łazienką, 3 noclegi w Hotelu ** w Bratysławie na Słowacji w pokoju 2 os.  z łazienką,
  • Wyżywienie: 2 śniadania + 1 ciepła kolacja w Hotelu w Szturowie, 3 śniadania + 3 ciepła kolacja w Hotelu w Bratysławie,
  • Przejazd autokarem, opieka pilota (Pilot nie pełni roli przewodnika i nie oprowadza po zwiedzanych obiektach),
  • Ubezpieczenie KL+NNW                                                                                                                                

 

CENA NIE ZAWIERA:

  • Opłat za bilety wstępów, kosztów przewodników lokalnych oraz słuchawek Tour Guide – płatne u pilota: 150 zł (przewodnicy i słuchawki) + wstępy ( 6000 HUF/os.+ 35 EUR/os.). Koszty biletów mogą ulec zmianie – stan na 29.10.2018.
1

Dzień I

Zbiórka godz. 07:00 w  Warszawie, al. Wyzwolenie vis a vis postoju Taxi, godz. 07:15 odjazd autokaru. Po drodze przerwa na obiad (na koszt własny). Przejazd do miejscowości Šturovo (Szturowo – miejscowość położona na pograniczu Słowacji i Węgier). Zakwaterowanie w Hotelu, nocleg. Z uwagi na późny przyjazd do Hotelu, nie będzie kolacji. Kolacja we własnym zakresie.

2

Dzień II

Godz. 07:00 śniadanie, po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę do Budapesztu, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, zwiedzanie Budy (1-ej części Budapesztu) : wjazd na Górę Gelerta, Wzgórze Zamkowe, Baszta Rybacka (bilet wstępu 600 HUF/os.), pl. Św. Trójcy, kościół Macieja (bilet wstępu 1000 HUF/os.), Parlament (bilet wstępu 2400 HUF/os.). Zwiedzanie Pesztu (2-ej części Budapesztu): Plac Bohaterów, Vajdahunjad vara, Andrassy ut., Bazylika św. Stefana. Czas na zakupy w okolicach Waci utca. W godz. wieczornych powrót do Hotelu do Szturowa, ciepła kolacja, nocleg.

3

Dzień III

Godz. 07:00 śniadanie, wykwaterowanie z Hotelu, złożenia bagażu w autokarze i wyjazd na całodniową wycieczkę po Zakolu Dunaju. W programie: przejazd przez Dunaj Mostem Marii-Walerii do węgierskiej miejscowości Esztergom zwanej „Węgierskim Watykanem”, spacer po mieście pod opieką pilota: monumentalna, największa na Węgrzech Bazylika Esztergomska z zabytkową Kaplicą Rakoczy oraz skarbcem. Dla chętnych wejście po 300 stopniach na kopułę z której można podziwiać przepiękny widok na zakole Dunaju (bilet wstępu do  bazyliki 1500 HUF/os.). Na tyłach Bazylijki znajduje się pod pomnik upamiętniający 1000 roku koronację i przyjęcia chrztu przez pierwszego króla, późniejszego świętego Stefana.  Z tego miejsca można podziwiać przepiękny widok na esztergomską sarówkę, Dunaj i Szturowo. Następnie krótki spacer po dzielnicy Viziváros (wodne miasto), przerwa na kawę. Po przerwie przejazd do Wyszehradu malowniczo położonego miasta nad Dunajem, miejsce spotkań Grupy Wyszegradzkiej dla zachowania tradycji zjazdów władców Węgier, Czech i Polski. Wejście do częściowo zrekonstruowanego zamku. Przerwa na kawę. Następnym miastem na szlaku jest urocza miejscowość Szentendrespacer po mieście, wizyta w Muzeum Marcepana (bilet wsępu 500 HUF/os.), Czas wolny. Koło godziny 16:00 wyjazd  w kierunku Bratysławy. Przyjazd do Hotelu ok. 20:00, ciepła kolacja, nocleg.

4

Dzień IV

Śniadanie godz. 08:00, po śniadaniu, ruszamy w miasto w programie: Stare Miasto, Główny Rynek z Ratuszem i słynną Fontaną Maksymiliana – miejsce spotkań mieszkańców, Katedra św. Marcina, następnie wzgórze zamkowe (Bratysławski Zamek i Ogrody zamkowe – bilet wstępu 10 EUR/os.). Przejazd do Hotelu, ciepła kolacja, nocleg.

5

Dzień V

Śniadanie godz. 07:00, po śniadaniu wyjazd do Wiednia. Ok. godz. 09:30 spotkanie                             z przewodnikiem, zwiedzanie miasta: malownicze domy Hundertwassera, przejazd Ringiem-historyczną arterią Wiednia, wizyta w ogrodach Belwederu Spacer na trasie Katedra św. Szczepana, Kościół Wotywny, Ratusz, Muzeum Historii Sztuki, zwiedzanie pałacu Hofburg (bilet wstępu 14 EUR/os.), czas wolny na posiłek we własnym zakresie. Przejazd  na punkt widokowy na wzgórzu Kahlenberg. Wyjazd w kierunku Bratysławy godz. 18:00. Powrót do Hotelu ok. godz.  19:30, ciepła kolacja, nocleg.

6

Dzień VI

Śniadanie godz. 07:00, po śniadaniu wykwaterowanie z Hotelu i wyjazd w kierunku Polski do Warszawy. Po drodze przerwy na posiłek na koszt własny. Planowany przyjazd do Warszawy ok. 20:00. Zakończenie programu.

 

Uwaga!

Kolejność zwiedzania oraz godziny przejazdu mogą ulec zmianom.

Z uwagi na odległy termin imprezy „Ramowy program wycieczki” może ulec zmianie.

Budapeszt (Węgry)

 

Esztergom (Węgry)

 

Wyszehrad (Węgry)

 

Szentedre (Węgry)

 

Bratysława (Słowacja)

 

Wiedeń (Austria)

Budapeszt

47.492921, 19.033913

Szentendre

47.683839, 19.061652

Wyszehrad

47.782912, 18.972163

Šturovo

47.799007, 18.714644

Ostrzyhom

47.788591, 18.742836

Bratysława

48.154999, 17.109643

Wiedeń

48.207701, 16.368044

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

OTRZYMUJ OFERTY NA ADRES DOMOWY
Jeśli chcesz bezpłatnie otrzymać ofertę Biura Turystycznego SENIOR w formie drukowanej na swój adres, kliknij w poniższy banner, wypełnij formularz i prześlij go do nas.      
Loading...